Sibylla Kumana

Text dotazu

Marně jsem na internetu hledala nějaké podrobnosti o Sibylle Kumaně, královně ze Sáby. Kromě roku narození a úmrtí jsem nenašla nic. Můžete mi, prosím, o ní prozradit víc? Děkuji.

Odpověď

Na volném internetu jsme nalezli pouze málo informací o Sibyle Kumaně, zvané královna ze Sáby. Královna Sibyla Kumana žila asi v letech 970 až 870 před Kristem. Jejím původním sídlem bylo území Sába v Arabii, odkud se jí dostalo přídomku královna ze Sáby. Vykonala též cestu za králem Šalamounem, ovšem po vzbouření svého lidu utekla do dnešního habešského Aksumu a poté dál do vnitrozemí Afriky, kde také zemřela. Sama napsala devět knih. Část jejího proroctví se zachovala až do dnešního dne.
Už v její době o ní kolovaly různé zvěsti - například ta, že má velmi chlupaté nohy. Král Šalamoun, aby se přesvědčil, zda je to pravda, dal pro královnu Sibylu upravit místnost se zrcadlovou podlahou, která vypadala jako voda. Královna skutečně při vstupu do místnosti vyhrnula sukni a Šalamounovi se naskytl pohled na její prý velmi chlupaté nohy.
Doporučovali bychom Vám však ověřit si tyto informace v některé věrohodnější publikaci (např. v předmluvě jejích proroctví). Knihy jsou dostupné v mnoha knihovnách na území celé ČR.
Knihy dostupné v NK ČR naleznete v elektronickém katalogu NKC (http://sigma.nkp.cz/F), když do pole "předmět" vepíšete "sibyla kumana".