Sháním knihu s názvem (zřejmě)? Zelený delfín

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás velmi poprosit o pomoc. Sháníme pro naši babičku knihu s názvem (zřejmě??) Zelený delfín, i když zřejmě se jmenuje jinak, protože "nikde ji nemůžeme najít".:-( Je o dvou sestrách, které se po první světové vystěhovaly do Kanady. Jedna byla hodná, druha protivná a to je tak vše, co o ní víme. Vím, že toho není mnoho, ale neporadíte, prosím? Případně moc děkuji a přeji krásný den

Odpověď

Dobrý den,

knihu pro vaši babičku jsme zřejmě našli. Jedná se o knihu:

GOUDGEOVÁ, Elizabeth. U Zeleného delfína (Green Dolphin Street). Praha: Melantrich, 1948. Vyskytují se tam sestry Mariana a Markéta.( ''...Mariana, čile pobíhajíc od rána do noci za společenskými a jinými povinnostmi, tvrdila, že sestra je lehkomyslná, sobecká a líná..."). Celá kniha je rozdělena do několika knih a dílů a dohromady je to 512 stran. Zelený delfín se jmenuje druhý díl druhé knihy.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.03.2016 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu