Sháním knihu s názvem (zřejmě)? Zelený delfín

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás velmi poprosit o pomoc. Sháníme pro naši babičku knihu s názvem (zřejmě??) Zelený delfín, i když zřejmě se jmenuje jinak, protože "nikde ji nemůžeme najít".:-( Je o dvou sestrách, které se po první světové vystěhovaly do Kanady. Jedna byla hodná, druha protivná a to je tak vše, co o ní víme. Vím, že toho není mnoho, ale neporadíte, prosím? Případně moc děkuji a přeji krásný den

Odpověď

Dobrý den,

knihu pro vaši babičku jsme zřejmě našli. Jedná se o knihu:

GOUDGEOVÁ, Elizabeth. U Zeleného delfína (Green Dolphin Street). Praha: Melantrich, 1948. Vyskytují se tam sestry Mariana a Markéta.( ''...Mariana, čile pobíhajíc od rána do noci za společenskými a jinými povinnostmi, tvrdila, že sestra je lehkomyslná, sobecká a líná..."). Celá kniha je rozdělena do několika knih a dílů a dohromady je to 512 stran. Zelený delfín se jmenuje druhý díl druhé knihy.