seznam příjmení Novotný - panstvích Březno (a okolí)

Text dotazu

Dobrý den.
Nevím kde najdu pro BERNÍ RULU seznam příjmení ? V BERNÍ RULE 8-9 BOLESLAVSKO a SOUPISU PODDANÝCH PODLE VÍRY BOLESLAVSKO 1 a 2, jsem tenhle seznam nenašel. Jedná se mi o panství Březno a poddané s příjmením Novotný. Matriky dostupné na netu, k farnosti Březno, začínají N-1710, OZ-1714 / do těchto let jsem ve svém pátrání došel (obce: Březno, Židněves, Petkovy). Na závěr pátrání by mě zajímalo - zda naši předci (Novotní), byli z téhle oblasti, nebo odněkud přišli. Zároveň mi je jasné, že tohle příjmení je jedno z nejčastějších a seznam vůbec nemusí být ,,o našich předcích,,.

Odpověď

Dobrý den,

Ve jmenném rejstříku k Berní rule jsme pro Vás vypsali všechny výskyty jména Novotný (+ Novottovský je nejblíže Vámi jmenovaným obcím) v kraji Boleslavském:

Jméno / kraj / list/ díl / obec / soudní okres / panství, statek / pozn.

Novottovský / Bo/ II / 431 / Židněves / Mladá Boleslav / Březno a Stašov / pustý Novotný Bartoň / Bo / II / 206 / Dolní Bousov / Sobotka / kost / zahradník Novotný Havel / Bo / II /386 / Podlužany / Nymburk / Křinec a Doubravany / sedlák Novotný Jakub / Bo / II / 350 / Plužná / Bělá p. Bezdězem / Bělá a Kuřivody / chalupník Novotný Jakub / Bo / II / 264 / Křížky / Turnov / Český Dub, Hodkovice / sedlák Novotný Jan / Bo / I / 27 / Stará Boleslav / Brandýs nad Labem / Stará Boleslav / soused Novotný Jan / Bo / II / 298 / Příkrý / Semily / Semily / sedlák Novotný Jiřík / Bo / II / 379 / Podolí / Libáň / Rožďalovice / chalupník Novotný Matouš / Bo / II / 386 / Bystřice / Libáň / Staré Hrady / zahradník Novotný Matouš / Bo / II / 393 / Staré Hrady / Libáň / Staré Hrady / sedlák Novotný Mikuláš / Bo / II / 386 / Podlužany / Nymburk / Křinec a Doubravany / sedlák Navíc jsme přidali ještě z oblasti Březno / Židněves informaci o jméně Novákovský.

Novákovský / Bo / II / 431 / Sukorady / Mladá Boleslav / Březno a Stašov / pustý Novákovský / Bo / II / 431 / Židněves / Mladá Boleslav / Březno a Stašov / pustý

 

Jinak je Novotných v Berní rule opravdu hodně ...

 

Použité zdroje

Berní rula: generální rejstřík ke všem svazkům (vydaným i dosud nevydaným) berní ruly z roku 1654 doplněný (tam, kde se nedochovaly) o soupis poddaných z roku 1651. Libri. ISBN 80-7277-058-6. Dostupné také z: http://kramerius5.nkp.cz/[…]/uuid:1fd625c0-a399-11e5-b770-5ef3fc9ae867

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.05.2019 19:26

Jan Motyčka píše:
Pondělí 12.08.2019 19:14
Také pátrám po Novotných z zidnevsi mail- jenda.mot@seznam.cz
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu