Seznam literatury k tématu vegetace na březích řeky Mže

Text dotazu

Prosím o výpis knih, publikací a článků, ve kterých jsou zahrnuty informace o pobřežních rostlinných společenstvech, geologii a geobotanice podél toku Mže, zejména v úseku od přehrady Hracholusky do Plzně.

Odpověď

Dobrý den,

téma Vašeho  dotazu je poměrně úzce specializované, podle našeho názoru by si žádalo vypracování rešerše na některém specializovaném pracovišti.  Z katalogů KMP http://lanius.kmp.plzen-city.cz/ , SVK Plz. kraje www.svkpl.cz a z portálu Jednotná informační brána www.jib.cz jsme vybrali několik publikací, které by se Vám mohly při zpracovávání tématu hodit.

Knihy:

JANDA, Jan, KRČMÁŘ, Luděk. Pět plzeňských řek.-- Vyd. 1. -- V Domažlicích : Pro Krajský úřad Plzeňského kraje - Odbor životního prostředí vydalo Nakladatelství Českého lesa, 2009. -- 107 s. , [4] s. příl. : il. (převážně barev.), mapy ; 25 cm. -- V příl. příklad textu - faksimile tit. l. a s. 37-38 ze: Seznam a mapa vodních děl Republiky československé z r. 1932. -- Obsahuje bibliografii ISBN 978-80-87316-04-7 (váz.) : Kč 250,00

Plzeňsko : příroda, historie, život / [autoři: Jan Anderle ... et al. ; editor V. Dudák]. -- [Praha] : Baset, 2008. -- 879 s. : il. (převážně barev.), mapy, portréty, faksim., erby ; 32 cm + mapa (2 s. ; 32 x 44 cm). -- Obsahuje též přetisk: Průvodce Plzní a nejbližším okolím / sestavil a vydal J.S.. V Plzni : Ignác Schiebel, 1885. -- Obsahuje bibliografie a rejstříky

DVOŘÁK, Otomar. Řeka sedmi jmen : od pramene Mže po ústí Berounky.-- 1. vyd. -- Beroun : Nakladatelství MH ve spolupráci s nakl. Baset, 2004. -- 191 s. : barev. il. ; 22 x 23 cm

ISBN 80-86720-12-8 (Nakladatelství MH : váz.) : Kč 295,00. --   ISBN 80-7340-050-2 (Baset : váz.)

Příroda Plzeňského kraje / Pavel Břicháček [et all]

[Plzeň] : Krajský úřad Plzeňského kraje, odbor životního prostředí, [2004] . -- 171 s. : barev. fot. ; 30x22 cm

80-239-2499-0 (váz.)

ZAHRADNICKÝ, Jiří. Chráněná území ČR. XI., Plzeňsko a Karlovarsko.-- Vyd.1. -- Praha : Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, 2004. -- 588 s.: barev.il., mapy ; 31 cm. -- Obsahuje bibliografie a rejstříky. ISBN 80-86064-68-9 : 930.00 Kč

Katalog biotopů České republiky : interpretační příručka k evropským programům Natura 2000 a Smaragd / editoři Milan Chytrý, Tomáš Kučera, Martin Kočí. Vyd. 1. Praha : Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ko2002148930, 2001 . -- 304 s. : barev. fot., il. ; 23 cm

80-86064-55-7 (brož.)

MERGL, Michal, VOHRADSKÝ, Ondřej. Vycházky za geologickými zajímavostmi Plzně a okolí.-- 1. vyd. -- Mariánské Lázně : KOURA publishing, 2000. -- 270 s.: il., mp. ; 23 cm. -- Obsahuje bibliografii a rejstřík. ISBN 80-902527-1-0

MERGL, Michal. Geologická exkurze v okolí Plzně.-- Plzeň : Pedagogické centrum, 1994. -- 17 s., obr.

NOVÁK, Ladislav, IBLOVÁ, Marie, ŠKOPEK, Václav. Vegetace v úpravách vodních toků a nádrží. -- 1. vyd.. -- Praha : SNTL, 1986. -- 243 s. : obr., fot., tb., grafy ; 25 cm. -- (Ochrana životního prostředí). -- Přehl. lit.. -- 1700 výt.. --

HADAČ, Emil, SOFRON, Jaromír. Vegetační jednotky západních Čech. -- Plzeň : Západočeské muzeum, 1985. --  33 s. ; 29 cm

PECH, Jiří. Komplexní geomorfologický výzkum střední části Stříbrské pahorkatiny. -- 1. vyd.. -- Plzeň : Pedagogická fakulta, 1983. --  246 s. : fot., tb., [4] skládané mp.

Fytogeografický atlas Západočeského kraje I [kartografický dokument] / uspořádali Jaroslava Leopoldová, Jaromír Sofron, Jan Štěpán. -- Praha : Terplan, 1971. --  1 atlas (s. 91-103)

Geobotanická mapa ČSSR. 1., České země. List M-33-XX, Plzeň [kartografický dokument]. -- 1. vyd.. --  1:200 000. -- Praha : Academia, 1969. --  1 slož. List

Geobotanická mapa ČSSR. 1., České země / Rudolf Mikyška a kol.

Vyd. 1. Praha : Academia, 1968 . -- 204 s., obr. příl. : il. ; 25 cm

(váz.)

HADAČ, Emil, SOFRON, Jaromír, VONDRÁČEK, Miloslav. Květena Plzeňska : (materiál k floristickému výzkumu bližšího okolí Plzně).-- Plzeň : Krajské středisko státní památkové péče a ochrany přírody, 1968. --  290 s. : il.

NOVÝ, Pavel. Vegetační poměry v údolí řeky Mže mezi Tachovem a Stříbrem.[Dipl. práce - rukopis]-- Praha, Univerzita Karlova 1968. 222 s.

PODUBSKÝ, Václav, ŠTĚDRONSKÝ, Eduard. Vodní, bažinné a pobřežní rostliny : výskyt, život a význam, zvláště v rybářství. -- 2., přeprac. a rozšíř. vyd. -- Praha : Státní zemědělské nakladatelství, 1954. -- 215 s. : ilustr., tab.

Geologie okresu Plzeňského : vysvětlivky ku geologické mapě zastupitelského okresu Plzeňského : s 29 obrázky v textu a 14 tabulkami / Cyrill rytíř Purkyně. -- Plzeň : Okresní výbor, 1913. -- 137 s. : il.

MALOCH, František. Květena v Plzeňsku. Díl I., Soustavný výčet druhů a jejich nalezišť.-- V Plzni : Český deník, 1913. -- 316 s. ; 24 cm

MALOCH, František. Květena v Plzeňsku. Díl II., část 4., Rostlinné útvary a společnosti plzeňského okresu / podle svých zkušeností napsal František Maloch ; s výčtem vzácných druhů hub v okresu od Františka Tyttla. -- Plzeň : Spořitelna města Plzně, 1939. -- 84 s.

Články:

LEDERER,F., BAXOVÁ, V., KUBEČKOVÁ, K. Sinice a řasy vybraných tekoucích vod v západních Čechách. -- 1 tab

In: Calluna. -- Plzeň. -- Roč. 6, č. 1 (2001), s. 7-12

SOFRON, J., VONDRÁČEK, M. Dějiny botanického výzkumu západních Čech. In: Sborník Zpč. muzea, příroda. Plzeň: Západočeské muzeum 1982.