Sestra v onkologických onemocněních

Text dotazu

Knihy s tématikou - Role sestry v primární prevenci onkologických onemocnění

Odpověď

Dobrý den,

v Souborném katalogu ČR (dostupný na adrese https://aleph.nkp.cz/cze/skc, zde kromě bibliografického záznamu také uvidíte seznam knihoven, které daný dokument vlastní) jsme nalezli pouze tyto dvě knihy, které se zabývají výhradně tématem zdravotních sester v prevenci onkologických onemocnění.

* HRUBÁ, Marcela; FORETOVÁ, Lenka a VORLÍČKOVÁ, Hilda. Role sestry v prevenci a včasné diagnostice nádorových onemocnění. 1. vyd. Brno: GAD Studio, 2001. 77 s. ISBN 80-238-7618-X.

Předmětová hesla: ošetřovatelství * ošetřovatelství v ordinaci * zdravotní sestry v klinické praxi * onkologické ošetřovatelství * nádory * preventivní lékařství

* Brněnské onkologické dny (29. : 2005 : Brno, Česko); Žaloudík, Jan, ed. a Vyzula, Rostislav, ed. Edukační sborník: XXIX. brněnské onkologické dny s XIX. konferencí pro sestry a laboranty. Brno: Masarykův onkologický ústav, 2005. 393 s. ISBN 80-86793-05-2.

Předmětová hesla: onkologie * nádorová prevence * protinádorová terapie

Více záznamů však můžete nalézt v portálu Medvik (jeho součástí je národní registrující bibliografie BMČ (Bibliographia medica Čechoslovaca), která registruje odvětví lékařství (biomedicíny) a zdravotnictví od roku 1947), portál je dostupný na adrese http://www.medvik.cz/bmc/ . Zde příkladem uvádíme některé vyhledané články pro dotaz: onkolog* prevenc* sestr*

* KARÁSKOVÁ, J. Informace pro sestry o ambulanci preventivní onkologie v MOÚ. Edukační sborník. Brno : Masarykův onkologický ústav, [1976]-. . 2010, s. 208.

* KULHAVÝ, Jan. Prevence je důležitá pro výsledek chemoterapie. Florence. 2010, roč. 6, č. 1, s. 11-12. ISSN: 1801-464X.

* HOLUBOVÁ, Adéla. Sestra v prevenci a včasné diagnostice nádorových onemocnění. Sestra. 2008, roč. 18, č. 9, s. 44. ISSN: 1210-0404.

* VISOKAIOVÁ, M.; BOCKOVÁ, J. Prevencia a liečba venozného tromboembolizmu u onkologických pacientov z pohľadu sestry : IX. Česko-slovenská konference laboratorní hematologie, Špindlerův Mlýn, 5.-6.9.2008. Transfuze a hematologie dnes. 2008, roč. 14, S2, s. 27. ISSN: 1213-5763.

* ZAPPOVÁ, Dana; PAŤORKOVÁ, Markéta; MOLČANOVÁ, Andrea. Úloha sestry v prevenci a léčbě nevolnosti a zvracení v ÚHKT v Praze. Onkologická péče. 2004, Roč. 8, č. 4, s. 7-10. ISSN: 1214-5602.

* HRUBÁ, Marcela. Role sestry v prevenci nádorových onemocnění / Marcela Hrubá. Sestra. 2004, roč. 14, č. 2, s. 33. ISSN: 1210-0404.

* ZAPPOVÁ, Dana; PAŤORKOVÁ, Markéta; MOLČANOVÁ, Andrea. Úloha sestry v prevenci a léčbě nausey a zvracení : Ošetřovatelská péče o onkologicky nemocné - naše a zahraniční zkušenosti. Edukační sborník. Brno : Masarykův onkologický ústav, [1976]-. . 2003, s. 225.

V obou uvedených zdrojích (portál Medvik a Souborný katalog ČR) můžete dohledat další dokuemnty, které se zabývají prevencí onkologických onemocnění. Některé z nich mohou obsahovat např. také kapitoly či další zmínky o roli sester, bohužel již není v možnostech služby Ptejte se knihovny dokumenty takto přímo procházet. Přesto doufáme, že Vaše případné další pátrání bude úspěšné, a že Vám námi uvedené knihy a články pomohou.

Pokud byste měla zájem o hlubší studium této problematiky, doporučujeme Vám obrátit se přímo na Národní lékařskou knihovnu ČR (http://www.nlk.cz/).