Šestajovice

Text dotazu

prosim o informaci o historii obce Sestajovice okr. Nachod jenalo se o cast opocenskeho panstvi Dekuji

Odpověď

Dobrý den, bohužel se nám nepodařilo nalézt zdroj, který by historii obce podrobněji popisoval. První zmínku o obci a historické prameny, jež se o obci zmiňují, naleznete v knize Dr.Profouse Místní jména v Čechách. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1450. V této době ves nesla název Šestejovice. Název Šestajovice je uváděn až v 15.století. Název obce byl nejspíše odvozen od osobního jména Sestoj, které odpovídá jménu Soběslav.
Na historii Náchodska je zaměřen sborník Okresního muzea v Náchodě s názvem Náchodsko od minulosti k dnešku (záznam o periodiku naleznete například v Online katalogu Národní knihovny: http://sigma.nkp.cz/cze/nkc ). S dotazem na historii obce, pokud byla zpracována, se můžete obrátit přímo na Obecní úřad Šestajovice: ou_sestajovice@quick.cz . Většina obcí si vede obecní kroniku a historii obce mají zpracovanou. Pomoci by Vám mohli i pracovníci Regionálního muzea v Náchodě: http://rmn.wz.cz/ .

Použitá literatura:
PROFOUS, Antonín. Místní jména v Čechách : jejich vznik, pův. význam a změny. IV.díl. 1. vyd. Praha : Nakladatelství Československé akademie věd, 1957.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

02.10.2008 14:32

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu