seriál Ztracení

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych věděla, zda k seriálu Ztracení (Lost) existuje nějaká literární předloha, resp. zda nebyla podle tohoto seriálu napsána kniha.

Odpověď

Dobrý den,

podle tiskové zprávy TV Nova
(http://www.nova.cz/tiskove_zpravy/index.html?i=957&y=2006) vymyslel a napsal Jeffrey Lieber, J. J. Abrams a Damon Lindelof. Vývoj seriálu začal v lednu 2004, kdy šéf ABC Lloyd Braun objednal scénář, který měl zpracovat nápad, jenž už dlouho nosil v hlavě. S výsledkem ale nebyl spokojen a proto byla oslovena zmíněná trojice.
V souborném katalogu OCLC WorldCat
(http://www.nkp.cz/pages/sluz_oclcfs_baze.htm#WorldCat) jsme nalezli několik knih, které se k seriálu vztahují. Jde o různé "průvodce" seriálem nebo knihy, které téma seriálu rozvíjejí. U prvních třech knih je uvedena poznámka "An original novel based on the hit TV series created by Jeffrey Lieber and J.J. Abrams & Damon Lindelof"./ [TV tie-in.]

HAPKA, Cathy. Lost : endangered species. New York : Hyperion, 2005. 195 s.
ISBN 0786890908.

HAPKA, Cathy. Lost : secret identity. New York : Hyperion, 2006. 168 s. ISBN 0786890916.

THOMPSON, Frank T. Lost : signs of life. New York : Hyperion, 2006. 173 s.
ISBN 0786890924.

CARD, Orson Scott. Getting Lost : survival, baggage, and starting over in J.J.Abram's Lost. Dallas : BenBella Books, 2006. 260 s. ISBN 1932100784

PORTER, Lynnette; LAVERY, David. Unlocking the Meaning of Lost: An Unauthorized Guide. Naperville : Sourcebooks, 2006. 293 s. ISBN 1402207263

VAZ, Mark Cotta. The Lost Chronicles : The Official Companion Book. New York
: Hyperion, 2005. 171 s. ISBN 1401308155

VAZ, Mark Cotta. The Lost Chronicles : The Official Companion Book. London :
Channel 4, 2005. 208 s. ISBN 1905026102.

O'CONNER, Rebecca K.; STEWART, Jim. LOST: The Ultimate Unofficial Guide to ABC's Hit Series LOST News, Analysis, and Interpretation. [s.l.] : Equity Press, 2006. 300 s. ISBN 1933804033.

Bližší informace o výše uvedených knihách můžete získat např. na severu www.amazon.com.