Selicharova ulice

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla po kom je pojmenována Selicharova ulice v Hradci Králové. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Selicharova ulice je pojmenována po Františku Selicharovi (1901-1942), rodákovi z Nového Hradce Králové, dělníkovi a členovi KSČ, který byl za protifašistickou činnost zatčen a popraven v Mnichově.

Použité zdroje

DEJMEK, Bohumír. Historie a současnost Hradce Králové ve jménech ulic. 1. vyd. Hradec Králové: Gaudeamus, 1993, s. 98.