Sekundární zdroje ke knize "Vladař"

Text dotazu

Můžete, prosím, uvést některé sekundární zdroje ke knize (Machiavelli, N.: Vladař).

Odpověď

Dobrý den, doporučujeme níže uvedené publikace a články z tisku.

S pozdravem M. Skálová

Monografie

Pearce, Edward

Machiavelliho děti : [pragmatismus a morálka v činech světových

vládců a politiků] / Edward Pearce ; [z anglického originálu ...

přeložil Václav Pelíšek]. -- Praha : Nakladatelství Lidové noviny,

1994. -- 154 s., [16] s. obr. příl. : portréty ; 20 cm. -- ISBN

Prezzolini, Giuseppe, 1882-1982

Život Niccola Machiavelliho, učitele vladařů / Giuseppe Prezzolini.

-- V nakl. Faun vyd. 1. -- Praha : Faun, c1999. -- 137 s. ; 21 cm.

-- ISBN 80-902018-9-X

Bauer, František, 1897-1967

Machiavelli a machiavellismus / František Bauer. -- Praha : Václav

Petr, 1940 (ve Valašském Meziříčí : Osvěta). -- 40 - [I] s. ; 8°.

-- (Svazky úvah a studií ; Čís. 29). -- (Brož.)

Friedrich II., pruský král, 1712-1786

Z politických spisů Friedricha II. Velikého, krále pruského ;

Antimachiavell neboli vyvrácení Machiavelliho Vladaře : Politická

závěť z roku 1752 : Předmluva k Dějinám mé doby / [K vydání

připravil a úvodní studií doprovodil prof. dr. Jan Mertl ; Přeložil

z němčiny Jan Bílek a dr. Stanislav Lyer ; V grafické úpravě

Jaroslava Švába]. -- [V Praze] : Melantrich, 1940. -- 310 - [II] s.

: [VII] obr. příl. ; 8°. -- (Knihovna politických klasiků ; Sv. I)

Články

Macek, Josef

Prolegomena k překladu I1 Principe / Josef Macek. -- Lit

In: Slovo a slovesnost. -- Roč. 52, č. 1 (1991), s. 32-41

Havlíček, Aleš, 1956-

Kníže neboli Vladař / Aleš Havlíček. -- 5 il. -- Variantní název:

Historie. -- Rubrika: Historie

In: Reflex. -- Roč. 12, č. 36, (20010906), s. 60-63

Havlín, Tomáš

Konflikt a umění sounáležitosti / Tomáš Havlín. -- il.

In: A2. -- Roč. 3, č. 28 (20070711), s. 16-17

Mikeš, Vladimír

Plíživý machiavelismus / Aut. rec. Vladimír Mikeš. -- 2 obr

In: Literární noviny. -- Roč. 6, č. 29 (19950720), s. 12-13