Search engine

Text dotazu

Dobry den, chtel bych vas poprosit o radu, kde nalezt nejvhodnejsi materialy k tematu Search engine marketing (at uz knihy, nebo clanky ve volne dostupnych elektronickych zdrojich). Dekuji predem.

Odpověď

Vážený pane,
při hledání požadovaných dokumentů bychom Vám doporučovali následující postupy:
1. Fond Národní knihovny (NKC, KKL, ANL) Ze zdrojů Národní knihovny České republiky využijte elektronického katalogu KKL-Databáze knihovnické literatury, NKC- Bibliografické báze a katalog NK ČR a ANL-Články v českých novinách, časopisech a sbornících. Všechny uvedené databáze naleznete v Přehledu bází NK ČR, který je volně přístupný na internetové stránce
http://sigma.nkp.cz/F/.
Do vyhledávacího pole "Předmět (klíčová slova)" nebo "Kombinace slov z různých polí" vložíte termíny, které vystihují danou problematiku . Ve Vašem případě můžete kombinovat slova jako marketing, vyhledávání informací, internet apod.

2. Prohledáním zahraničních bází
Databáze, které svým obsahem pokrývají oblast informační vědy a knihovnictví jsou následující:

Library and Information Science Abstracts Databáze poskytuje abstrakty z více jak 550 periodik publikovaných ve 20 jazycích v 65 zemích - pokrývá oblasti knihovnictví a odborných knihoven, informatiky, managementu knihoven, vyhledávání v online databázích, CD-ROM, hypertext, nové informační technologie, expertní systémy, strojový překlad, vydavatelství, audiovizuální materiály, internetové technologie, CD a DVD, WWW apod. e zaměřením na knihovnictví a K

Information Science & Technology Abstracts (původně Information Science Abstracts). Databáze poskytuje záznamy o mezinárodní literatuře v oblasti knihovnictví a informatiky z více než 450 periodik a s retrospektivou do roku 1966 a více než 255 000 záznamy. Zpracovávaná témata zahrnují problematiku vytváření abstraktů a indexů, klasifikace, informační management, vyhledávání informací online, vedení knihoven, telekomunikace apod.

Library Literature & Information Science Fulltext Ddatabáze umožňuje knihovnám a informačním pracovištím udržet krok v jejich překotně se rozvíjející práci. Indexována jsou knihovnická periodika, vybrané státní časopisy, monografie, sborníky z konferencí a diplomové práce vycházející v angličtině a dalších jazycích. Záběr databáze pokrývá automatizaci, katalogizaci, cenzuru, autorské právo, pracovní příležitosti, informační brokery, národní a mezinárodní knihovny, ochranu fondů, vydavatelství, standardizaci apod. Pokrývá celkem 200 klíčových periodik a přes 600 monografií ročně (od roku 1936).

K Library and Information Science Abstracts, Information Science & Technology Abstracts (původně Information Science Abstracts), Library Literature & Information Science Fulltext mají přístup tyto instituce:
Akademie věd ČR - Knihovna Akademie věd ČR http://www.lib.cas.cz/web/ Masarykova univerzita v Brně http://www.muni.cz/to.cs/ Národní knihovna České republiky www.nkp.cz Slezská univerzita v Opavě http://www.slu.cz/docs/sekce1.htm Univerzita Karlova v Praze http://www.cuni.cz/

3. Prostudováním časopisů z oboru Informační věda Většina časopisů má rejstřík, podle kterého se lze orientovat. České a slovenské časopisy z oboru Informační věda dostupné na internetu naleznete na internetové stránce http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=06_Knihovnicka_a.htm

4. Volný internet
Na internetu lze nalézt mnoho užitečných informací na dané téma. Dokumenty uveřejněné na internetu však nemusí být vždy napsány odborníkem či specialistou z daného oboru.

Problematice Search engine a marketingu se věnuje konference The Premier Event for Search Engine Marketing & Optimization na svých stránkách http://www.jupiterevents.com/sew/fall04/