Sborníky v databázi Conference Proceedings Citation

Text dotazu

Jakým způsobem a kde mohu zjistit, zda sborník z konference pořádané některou českou univerzitou je evidován v databázi Conference Proceedings Citation Index - Science nebo Social Science and Humanities (dříve ISI Proceedings) společnosti Thomson Reuters pro získání bodového hodnocení.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

databázi Conference Proceedings Citation Index spravuje rozhraní Web od Science  (https://clarivate.com/webofsciencegroup/solutions/webofscience-cpci/).

Přímo ve Web of Science, je možné v obou částech (Search i Cited Reference Search, případně i Advance Search) vyhledávat pouze v této databázi, při zadání dotazu stačí v části Current Limits vybrat v sekci Citation Databases pouze Conference Proceedings Citation Index. Ve vyhledávání v části Search pak můžete v rolovacím menu vybrat např. hledání v poli Conference a zadat místo název konference, konání nebo rok.

Přístup k  Conference Proceedings Citation Index je v NK součástí databáze Web of Science, na základě platného čtenářského průkazu je Web of Science pro registrované uživatele NK ČR dostupný i prostřednictvím vzdáleného přístupu (https://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju). Hlavním koordinátorem a řešitelem přístupu k Web of Science je Knihovna AV ČR. Na jejích stránkách naleznete i přehled dalších knihoven, které se projektu účastní a mají přístup k WoS (http://www.lib.cas.cz/online-databaze/web-of-knowledge/). 

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

01.06.2012 12:02

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu