samizdatová literatura

Text dotazu

Zajímalo by mě, kde je centrální půjčovna samizdatové literatury a jaké jsou podmínky půjčování.
Dále tyto knihy jsou často provenience z vydavatelské činnosti knížete K.Schwarzenberga, je někdo v ČR přístupný depozitář těchto knih.
Kolik se jich podle statistických údajů vydalo a kde by se případně tato informace mohla zjistit.
Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

knihovna samizdatové literatury Libri prohibiti je na Senovážném náměstí v Praze 1, viz http://www.libpro.cz/. Všechny informace, které se této knihovny týkají, najdete na stránkách knihovny. Kníže Schwarzenberg byl podnikatel v médiích, vlastnil vydavatelství R - Press. Podle zveřejněných údajů prý vydavatelství bylo ve ztrátě a v roce 2007 se stal  většinovým podílníkem Zdeněk Bakala.

Asi máte na mysli knihovnu, kterou zaštiťoval kníže Schwarzenberg. Bylo to Československé dokumentační středisko nezávislé literatury v Scheinfeldu, viz odkaz http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/vystava-archiv-svobody-na-zamku-schwarzenbergu/. Domníváme se, že na Vaše další otázky najdete také odpovědi v Libri prohibiti u pana Gruntoráda. Pokud byste ještě potřebovala nějaké další informace, napište.

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

19.02.2014 10:13

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu