Rytmicko-pohybová, nebo rytmickopohybová činnost?

Text dotazu

Dobrý den,
občas tápu s psaním složených přídavných jmen. Posledně jsem narazil na jedno v souvislosti se školstvím. Je pravopisně správně "rytmicko-pohybová" činnost, nebo "rytmickopohybová". Můj osobní tip je druhá varianta, protože jde podle mě o činnosti související s rytmickým pohybem, tedy podřadný vztah, ale snad se pletu.

Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

máte pravdu, podle Internetové jazykové příručky Ústavu pro jazyk český by správná varianta měla být "rytmickopohybová".

Použité zdroje

https://prirucka.ujc.cas.cz/?ref=164&id=140#nadpis5