Rychločtení

Text dotazu

Dobrý večer, které osoby nebo organizace se v ČR
zabývají rychločtením?

Odpověď

Dobrý den,
v ČR se rychločtením zabývá David Gruber - http://gruber.cz/  a PhDr.
Richard Papík, ředitel Ústavu informačních studií a knihovnictví FF UK.
Organizace, nabízející kurzy rychlého čtení, jsou komerční, tedy nedokáži odhadnout jejich odbornost a kvalitu.

Z publikací, které se věnují rychlému čtení Vám doporučuji např.:

1. GRUBER, D. Sbírka cvičení k racionálnímu čtení. Ostrava : Dům
techniky ČSVTS, 1985. 140 s.
2. GRUBER, D. Rychločtení, rychlostudium, info management . 7., upr.
vyd. Praha : Management Press, 2008. ISBN 978-80-7261-184-3.
3. PAPÍK, R. Naučte se číst. Praha : GRADA, 1992. 184 s.
4. MISTRÍK, J. Rýchle čítanie. 2. vyd. Bratislava : Slov. ped. nakl.
1982. 118 s.
5. ZIELKE, W. Jak číst rychleji a lépe. 2. vyd. Praha : Svoboda 1988.
168 s.