různá vydání Goetheho Fausta

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě, v jakých verzích a kdy byly vydány české překlady Fausta od
J. W. Goetheho. Na internetu jsem našel několikero vydání, mnohdy se však
pouze jednalo o jeden ze dvou dílů, či dvousvazkový překlad, ale od jiného
překladatele, apod. Konečnou pro mě bylo vydání s modrou obálkou a velkým
zlatavým "F" na ní, které obsahovalo pouhých 270 stran (oproti jiným,
šestisetstránkovým), ale nebylo označeno jako jeden ze dvou dílů.
Mohu požádat o nějaký výpis do češtiny přeložených knih spolu s rokem vydání
a autorem, nejlépe i náhledem obálky? Mám v plánu si toto dílo zakoupit, žel
bohu nevím, jaké vydání je nejucelenější a z hlediska překladu nejlepší.

Odpověď

Dobrý den,
česká vydání Fausta dohledáte v online katalozích, které naleznete na adrese http://aleph.nkp.cz/F/ , zde doporučujeme především Českou národní bibliografii či Souborný katalog ČR. U některých - především novějších děl - jsou k dispozici i naskenované obálky knih, u některých naleznete také resumé či anotace díla. Všechny záznamy obsahují informace o autorovi, pokud jsou známy tak i roku a místu vydání.

Co se týče onoho vydání s modrou obálkou a zlatým "F", obáváme se, že se bude jednat pouze o jeden z dílů, nikoli o dílo kompletní (vzhledem k rozsahu úplných děl).

Tento dotaz jste také před chvílí řešili prostřednictvím chatu služby Ptejte se knihovny, předpokládám tedy, že Vám takto stručná odpověď stačí a že hlavní informace a v podstatě odpověď na Váš dotaz jste získal během chatu.
Pokud byste potřeboval doplňující či obsáhlejší odpověď, napište nám, prosím.