Ruský text Poloveckých tanců z opery A. Borodina Kníže Igor

Text dotazu

Znění úplného textu Poloveckých tanců z opery A. Borodina Kníže Igor (Knjaz Igor - Poloveckije pljaski)

Odpověď

Dobrý den,

zasíláme text "Poloveckoj pljaski s chorom" dle vydání opery Kníže Igor z roku 1967, vydavatelstvím Muzika, Moskva :

Uletaj na kriljach vetra ty v kraj radnoj, rodnaja pjesnja naša, tuda, kde my tebja svobodno pjeli, kde bylo tak privolno nam s toboju.
Tam, pod znojnym nebom,
negoj vozduch polon,
tam pod govor morja dremljut gori s oblakach.
Tam tak jarko solnce svetit,
rodnyje gory svetom zalivaja,
v dolinach pyšno rozy razcvetajut,
i sladkij vinograd rastet,
i solovyj pojut v lesach zelenych, pojut v lesach.
Tam, tebe privolnej, pjesna,
ty tuda i uletaj.