Ruská periodika

Text dotazu

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda je možné získat prostřednictvím Národní knihovny
přístup k deníkům vydávaným v Ruské federaci v letech 1992 - 1993?
Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Vážený pane,

v Národní knihovně je alespoň pro část uvedených let k dispozici několik ruských deníků. Dostupné jsou ve Slovanské knihovně, což je součást Národní knoihovny, ale musíte v ní být zvlášť zaregistrován. Kolegyně ze Slovanské knihovny nás informovala, že by tu měly být přinejmenším tyto deníky:

Izvěstija, Sovětskaja Rossija, Nězavisimaja Gazeta.

Více informací o Slovanské knihovně najdete zde:

http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Slovanska_knihovna&submenu2=83,

e-mail: sluzby.sk@nkp.cz .

Pokud byste potřeboval vědět více, obraťte se prosím na kolegy ve Slovanské knihovně.