rukopisy na CD

Text dotazu

Vydala NK nějaké CD s digitalizovanými rukopisy, něco jako je web memoria.cz? Pokud ano, kde se dá koupit - ve vrátnici NK o ničem takovém nevědí...

Odpověď

Dobry den,

NK CR ve spolupraci s firmou Albertina icome Praha (nyni AIP Beroun) vydala v roce 1995 jako vysledky pilotnich projektu dva zdigitalizovane rukopisy, a to Malou Riechentalovu kroniku (Chronicon Concilii Constantiniensis) a Sedlecky antifonar (Antiphonarium Sedlecense). Ani jeden z uvedenych rukopisu nebyl ve volnem prodeji, vydano bylo pouze nekolik exemplaru (http://knihovna.nkp.cz/NKKR9903/9903117.html).
Vydany pak jeste byly katalogy arabskych
(http://digit.nkp.cz/samples/Arabica/Arabica_cat.html) a perskych rukopisu z fondu NK s vybranymi ukazkami. Ty je dosud mozne zakoupit v NK CR (Informace pro navstevniky a prodejna publikaci u vchodu do NK).
Pokud byste mela zajem o kopii nektereho z zdigitalizovanych rukopisu z fondu NK CR, ktere jsou ulozeny v databazi Manuscriptorium (www.memoria.cz, www.manuscriptorium.com), doporucujeme Vam obratit se primo na Oddeleni rukopisu a starych tisku (orst@nkp.cz), ktere tuto sluzbu zprostredkovava.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.02.2008 13:39

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu