rukopis Institutio novitiorum

Text dotazu

Dobrý den, potřeboval bych zjistit, zda-li se v oddělení rukopisů nebo starých tisků? nenachází práce s názvem: Institutio novitiorum (možná s podtitulem navedení pro novice neb nové údy řádu), měla být sepsána roku 1752 a byla součástí archivu v Klášteře u Nové Bystřice. Týká se řádu paulánů.

Odpověď

Dobrý den,

Dle informaci kolegu z Oddeleni rukopisu a starych tisku je rukopisny fond klastera uchovavan v Praze v Narodnim archivu, 1. odd., ve fondu zrusenych klasteru II. Adresa Narodni archiv, Praha 4-Chodovec, 140 00, Archivni ulice, www.nacr.cz, e-mail - NA1@NACR.CZ.
Tyto instrukce mely obecnou platnost v celem radu, takze by mely nachazet i v event. jinych archivech ci knihovnach po tomto radu i na Morave. Blizsi informace a odkazy na prameny naleznete ve Sborniku archivnich praci 2, roc. XX., Praha 1970, str. 561-562.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.02.2008 13:30

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu