rukopis Institutio novitiorum

Text dotazu

Dobrý den, potřeboval bych zjistit, zda-li se v oddělení rukopisů nebo starých tisků? nenachází práce s názvem: Institutio novitiorum (možná s podtitulem navedení pro novice neb nové údy řádu), měla být sepsána roku 1752 a byla součástí archivu v Klášteře u Nové Bystřice. Týká se řádu paulánů.

Odpověď

Dobrý den,

Dle informaci kolegu z Oddeleni rukopisu a starych tisku je rukopisny fond klastera uchovavan v Praze v Narodnim archivu, 1. odd., ve fondu zrusenych klasteru II. Adresa Narodni archiv, Praha 4-Chodovec, 140 00, Archivni ulice, www.nacr.cz, e-mail - NA1@NACR.CZ.
Tyto instrukce mely obecnou platnost v celem radu, takze by mely nachazet i v event. jinych archivech ci knihovnach po tomto radu i na Morave. Blizsi informace a odkazy na prameny naleznete ve Sborniku archivnich praci 2, roc. XX., Praha 1970, str. 561-562.