Rudolf Václav Svoboda

Text dotazu

Během sestavování rodokmenu jsem narazil na jméno Rudolfa V. Svobody. Kde bych mohl nalézt publikace, kterých je autorem a časopis Mladá generace, který redigoval?

Odpověď

Dobrý den,

bohužel neexistuje žádná databáze, kde by bylo možné stoprocentně vyhledat všechno, co daný autor napsal. Můžete však využít tyto databáze:

* Jednotná informační brána www.jib.cz

* souborný katalog České republiky Caslin: http://aleph.nkp.cz/cze/skc

V těchto databázích zadáte vyhledávání podle autora a napíšete jméno autora, který Vás zajímá. V souborném katalogu nám tak "vyběhlo" až kolem 200 záznamů. V obou uvedených databázích lze zjistit, i v kterých knihovnách pak knihy najdete. Případně je možné nechat si udělat rešerši, což je ale placená služba, viz: http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/reserse.

Bohužel se nám nepodařilo najít, že by již byla zpracována bibliografie tohoto autora do nějaké ucelené podoby v nějaké knize.

Časopis Mladá generace se nachází v několika knihovnách, záleží také na tom, které roky Vás zajímají. Více viz uvedené odkazy ze souborného katalogu Caslin:

* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=005860170&local_base=SKC ]

* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=005696352&local_base=SKC ]

* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=005971404&local_base=SKC

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

25.07.2014 09:25

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu