Rudé právo, bibliografie

Text dotazu

Dobrý den, marně sháním článkovou bibliografii Rudého práva z doby před rokem 1989. Odmítám uvěřit tomu, že by k této tiskovině nebyla relevantním úřadem během komunismu zpracovávána alespoň částečná bibliografie, rejstřík, index, ... Uvítám jakoukoliv informaci kde ji hledat, případně v jakém ústavu by mohla být.

Odpověď

1. Existuje bibliografie nazvaná : Soupis nejdůležitějších politických dokumentů a článků uveřejněných v Rudém právu v roce ..., která vycházela od 50. let (nejstarší jsme zjistili pro r. 1957). Bibliografický záznam najdete v bázi NKC (http://sigma.nkp.cz/F), záznamy o exemplářích je ale třeba hledat podle naskenovaných lístkových katalogů Katif : http://katif.nkp.cz/ , Generální katalog III \ A - ŽY \ SMET - SOUPIS/N \ , záznamy č. 528 a 529. Řady možná nebudou kompletní (u druhého záznamu je ještě odkaz na další signaturu Výběrového seznamu UK v Brně), chybějící svazky by měly být v Národním konzervačním fondu (o možnosti studia byste v takovém případě dostal informace v Hale služeb v Klementinu).

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.02.2008 09:31

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu