Rudé právo, bibliografie

Text dotazu

Dobrý den, marně sháním článkovou bibliografii Rudého práva z doby před rokem 1989. Odmítám uvěřit tomu, že by k této tiskovině nebyla relevantním úřadem během komunismu zpracovávána alespoň částečná bibliografie, rejstřík, index, ... Uvítám jakoukoliv informaci kde ji hledat, případně v jakém ústavu by mohla být.

Odpověď

1. Existuje bibliografie nazvaná : Soupis nejdůležitějších politických dokumentů a článků uveřejněných v Rudém právu v roce ..., která vycházela od 50. let (nejstarší jsme zjistili pro r. 1957). Bibliografický záznam najdete v bázi NKC (http://sigma.nkp.cz/F), záznamy o exemplářích je ale třeba hledat podle naskenovaných lístkových katalogů Katif : http://katif.nkp.cz/ , Generální katalog III \ A - ŽY \ SMET - SOUPIS/N \ , záznamy č. 528 a 529. Řady možná nebudou kompletní (u druhého záznamu je ještě odkaz na další signaturu Výběrového seznamu UK v Brně), chybějící svazky by měly být v Národním konzervačním fondu (o možnosti studia byste v takovém případě dostal informace v Hale služeb v Klementinu).