rozdíl mezi kresbou a malbou

Text dotazu

Dobrý den,
já bych se chtěla zeptat,jaký je rozdíl mezi kresbou a malbou.
Za vaší odpověď předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

dle Příručního slovníku jazyka českého je kresba "umění zpodobovati tvary čarami; něco nakresleného, nakreslený obraz, výkres". Malba je naopak "výtvarná činnost barvami, malování; obraz vytvořený malováním". Základní rozdíl bude tedy v nástrojích, které používáme ke zhotovení obrazu.

Zdroj:

Příruční slovník jazyka českého. Praha: Statni nakladatelství : Školní nakladatelství : SPN, 1935-1957.