romská příjmení

Text dotazu

Existuje seznam romských příjmení a jejich původ?Pokud ano, prosím o tip, kde je možno něco se dovědět. Děkuji.

Odpověď

Dobry den, bohuzel se nam nepodarilo nalezt zadnou knihu, ktera by se venovala pouze romskym prijmenim a jejich vykladu. Nektera prijmeni (napr. Horvath, Lakatos) jsou uvedena v knize

MOLDANOVA, Dobrava. Nase prijmeni. Praha : Agentura Pankrac, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.

O romskych jmenech naleznete informace napr na serveru http://romani.uni-graz.at/rombase/ - konkretne je zde romskym jmenum venovana stranka http://romani.uni-graz.at/rombase/cgi-bin/art.cgi?src=data/ethn/topics/family-names.cs.xml.

Pokud v beznych publikacich, ktere se venuji vykladu prijmeni, nektere prijmeni nenaleznete, muzete se obratit na Jazykovou poradnu Ustavu pro jazyk cesky AV CR (http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.php?page=poradna)

Dale Vam muzeme doporucit kontaktovat Muzeum romske kultury http://www.rommuz.cz/, velke mnozstvi udaju naleznete i ve Vzdelavacim cyklu o Romech http://skola.romea.cz/.

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.02.2008 13:49

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu