Román vydaný mezi lety 1969 a 1979 - fiktivní autobiografie Cuauhtémoca

Text dotazu

Dobrý den, ze studijních důvodů (500. výročí pádu Aztécké říše) už delší dobu pátrám po překladovém románu vydaném mezi lety 1969 a 1979. V ich-formě vyprávěl životní příběh posledního mexického vládce Cuauhtémoca. Bohužel si nepamatuji ani autora, ani název. Mohla bych poprosit o pomoc? Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o román Dědic Montezumův od italského autora jménem Carlo Coccioli (1920-2003). Originální dílo L´erede di Montezuma vyšlo v roce 1964, český překlad vyšel v Lidové demokracii v roce 1967 (překladatel Václav Čep). Rok vydání překladu sice nesedí dle Vámi udaného rozhraní, ale obsah odpovídá vašemu popisu, proto se domníváme, že hledáte tento titul.

Dílo je momentálně dostupné v digitalizované verzi a po přihlášení se svým účtem z Národní knihovny ČR, Moravské zemské knihovny nebo dalších partnerských institucí si ho můžete volně prohlížet z domu zde: COCCIOLI, Carlo a Václav ČEP. Dědic Montezumův. V Praze: Lidová demokracie, 1967. Dostupné také z: https://dnnt.mzk.cz/uuid/uuid:686f84b0-951c-11e5-be6a-001018b5eb5c

Dílo je dostupné i ve více antikvariátech (https://muj-antikvariat.cz/kniha/dedic-montezumuv-coccioli-carlo-1967 ).

Věříme, že jsme snad našli tu správnou knížku, kterou jste hledali.