Rod pro cizí jména

Text dotazu

Dobrý den,
dostala jsem mail, jehož odesilatel má křestní jméno Alson. Předpokládám, že jde o mužské jméno, ale bylo by mi trapné, kdyby náhodou bylo ženské a já bych v odpovědi použila u jména Mr, ačkoli by správně mělo být Mrs, nebo Sir místo Madam.
Prosím Vás o laskavou radu nejen pokud jde o toto jméno, ale také, kdybyste mne mohli nasměrovat na internetový zdroj, kde bych mohla zadáním kteréhokoli osobního jména zjistit jeho rod, nebo mi alespoň poradit jinak. A existují prosím případně podobné zdroje i pro jiné jazyky?

Odpověď

Dobrý den,

jak jsme zjistili prostřednictvím vyhledavače Google, nositelé křestního jména Alson jsou muži ( i když výjimky mohou být).

Pokud není jisté, zda  se jedná o muže či ženu, anebo je hromadně osloveno více adresátů, je  v anglické korespondenci  zvykem používat oslovení "Dear Sir/Dear Madam".

Internetový zdroj k vyhledávání osobních jmen se nám nepodařilo nalézt, proto vám zasíláme dostupné související  odkazy: 

http://www.helpforenglish.cz/article/2011052203-anglicka-jmena

http://usa.qex.cz/Jm%C3%A9na

http://www.anglictina-on-line.cz/anglicky-rozcestnik/zvlastnosti-anglictiny/anglicka-jmena/

http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=10&t=80

http://www.mojetehotenstvi.cz/jmena?page=177

 

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

09.12.2013 13:16

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu