rod Popardowski

Text dotazu

Přesná formulace dotazu: Dobrý den, pátrám po historii polského rodu Popardowski. Mělo by se jednat o šlechtický rod. Hledám cokoliv o historii tohoto rodu, erb a podobně. Můžete mi pomoci, v kterých knihách bych našla něco k tomuto šlechtickému rodu? Dostala jsem také neověřenou informaci, že v ČNK jsou výtisky knih s polskými erby.

Odpověď

Dobrý den, prošli jsme ještě několik knih o polské šlechtě z fondu NK ČR, které jsou uložené v Centrálním depozitáři Hostivař, bohužel však bez úspěchu.

prověřené knihy o polské šlechtě z fondu NK ČR:

Dziedzictwo : ziemianie polscy i udział ich w życiu narodu. Kraków : Znak, 1995. 296 s., [84] s. obr. příl. ISBN 83-7006-402-7 signatura NK ČR: G 176657

Świderska-Włodarczyk, Urszula.  Mentalność szlachty polskiej XV i XVI wieku. Poznań : Księgarnia Świętego Wojciecha, 2003. 239 s. ISBN 83-7015-694-0.
signatura NK ČR: G 177425

DWORZACZEK, Włodzimierz. Leliwici Tarnowscy : Z dziejów moźnowładztwa Małopolskiego wiek XIV-XV. Warszawa : Pax, 1971. 349 S.
signatura NK ČR: T 026817

Album armorum nobilium Regni Poloniae XV-XVII saec. : herby nobililitacji i indygenatów XV-XVIII w. Lublin : Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-kłodowskiej, 2001. 875 s. ISBN 83-227-1715-6.
signatura NK ČR: G 172736

TAZBIR, Janusz. Kultura szlachecka w Polsce : rozkwit - upadek - relikty. Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1998. 343 s. ISBN 83-86138-00-9.
signatura NK ČR: G 167269

ZIELINSKA, Teresa. Poczet polskich rodów arystokratycznych. Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1997. 591 s.
signatura NK ČR: T 180812

MACISZEWSKI, J. Szlachta polska i jej państwo. Biblioteka wiedzy historycznej. Warszawa : "Wiedza Powszechna", 1986. ISBN 8321405266.
signatura NK ČR: H 87917