Rod Knoblochů

Text dotazu

Nevíte náhodou jak starý je rod Knoblochů a odkud přišel. Našla jsem jen Knoblochi z Varnsdorfu, a občas nějaká jména v souvislosti ze Svojkovským panstvím,Šluknovem a Mikulášovicemi atd. Nikde jsem také nenašla jejich erb (určitě existuje, ale možná jen v zahraničních archivech-tudíž nepřístupný).

Odpověď

Základní informace najdete v Ottově slovníku naučném. Jde o několik šlechtických rodů německého původu. V úvahu připadá jeden z nich. Zkráceně:
1. Knoblochové z Varnsdorfu, v letech 1411-23 (Thamo), 1425(Mikuláš) drželi ves Vanrnsdorf jako manové pánů Tolštejnských. Po prodejích a konfiskaci části majetku ve 20. letech 17. století žili až do počátku 18. století v chudobě. Více jsme v našich zdrojích v rámci NK nezjistili. Další informace by bylo třeba hledat zřejmě v archivech. V úvahu by připadal oblastní archiv v Litoměřicích, pod nějž Varnsdorf spadá. Mohli by vám tam alespoň poradit: http://www.soalitomerice.cz/. Mžné je zkusit také Českou genealogickou a heraldickou společnost (http://www.genealogie.cz/).

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

28.02.2008 09:52

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu