Robert Browning: Childe Roland to the Dark Tower Came, český překlad

Text dotazu

Byl nás publikován český překlad básně Roberta Browninga z roku 1855 \"Childe Roland to the Dark Tower Came\" ? Pokud ano, kde by bylo možné zapůjčit si prezenčně jeho text?

Odpověď

Dobrý den,

sbírka Men and Women Roberta Browninga, jejíž součástí je i báseň "Childe Roland to the Dark Tower Came", nebyla do češtiny přeložena. Ovšem český překlad zmíněné básně existuje a je přiřazen jako tzv. "Appendix" na konec knihy Stephena Kinga: Temná věž: KING, Stephen. Temná věž. VII, Temná věž. 1.vyd. Praha : Beta, 2006. ISBN 80-7306-244-5 ( překladatel básně:
Miroslav Jindra - viz. internetové stránky:
http://www.obecprekladatelu.cz/J/JindraMiroslav.htm ) Knihu si můžete přes katalog Národní knihovny NKC objednat k prezenčnímu studiu do Všeobecné studovny Národní knihovny.
Originální text naleznete např. na internetových stránkách:
http://rpo.library.utoronto.ca/poem/268.html
nebo v Národní knihovně ( i k absenčnímu zapůjčení ) ve sbírce: Browning, Robert. Men and Women : In 2 Volumes. London : Oxford University Press, 1972.