režisér Ladislav Vymětal

Text dotazu

Dobrý den,
Nedávno se ke mně dostala zpráva o úmrtí divadelního režiséra pana Ladislava Vymětala. Jeho hry se mi velmi líbily. Na internetu o něm toho mnoho není. Byly by k dohledání nějaké informace v knihovnách?
Děkuji mnohokrát

Odpověď

Dobrý den,

bohužel ani v nám dostupných knižních a časopiseckých zdrojích jsme nenašli moc informací o režiséru Ladislavu Vymětalovi. Možná by Vám mohla být pomocná Retrospektivní bibliografie českého divadla, kterou zpracovává Divadelní ústav (http://bibliografie.idu.cz/divatav/domu.0;jsessionid=8742B3FFCB8C5B8D4CEF1ABF6EFA76DD). Citace článků, jež byly vydány po r. 1996 najdete i v online verzi databáze (http://db.divadelni-ustav.cz/fdb_biblio/index.php).  Informace o jednotlivých českých inscenacích zpracovává taktéž Divadelní ústav ve své databází inscenací (http://vis.idu.cz/Productions.aspx).

Z knižních publikací, které jsme našli ve fondu Národní knihovny, by pro Vás mohla být zajímavá kniha Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní… (Fixová, K. a kol. (edd.): Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní… 70 let divadla v paláci u Nováků. Praha : Divadlo ABC, 1999), která dokumentuje mj. historii Městských divadel pražských, kde pan Vymětal dlouhodobě působil (nevěnuje se ovšem samotné režisérově osobnosti).

Obor

Divadlo, film, tanec

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.07.2013 08:33

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu