Režim v období generála Wojciecha Jaruzelskeho v Polsku - literatura

Text dotazu

Dobrý den, píši práci na téma: Charakteristika režimu v Polsku v období generála Wojciecha Jaruzelskeho. Můžete mi prosím doporučit vhodné publikace na toto téma? mockrát děkuji

Odpověď

Dobrý den,

 informace můžete čerpat z následujících publikací:

 Kemp-Welch, A.: Poland under Communism : A Cold War History. New York : Cambridge University Press, 2008.

Paczkowski, A.: Půl století dějin Polska : 1939-1989. Praha : Academia, 2000.

Davies, N.: Polsko : Dějiny národa ve středu Evropy. Praha : Prostor, 2003.

Kosman, M.: Dějiny Polska. Praha : Karolinum, 2011.

 Zahradníček, T.: Polské poučení z pražského jara : tři studie z dějin politického myšlení 1968-1981. Praha : Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, 2011.

 Pomocné by Vám jistě byly i publikace v polštině, např.:

Dylagowa, H.: Historia Polski 1795-1990. Lublin : Instytut Europy Środkowo-Wschodniej, 2000.

Roszkowski, W.: Historia Polski 1914-1998. Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2005.

Topolski, J.: Historia Polski od czasów najdawniejszych do 1990 roku. Warszawa : KOPIA, 1994.

Bardach, J. – Leśnodorski, B. – Pietrzak, M.: Historia ustroju i prawa polskiego. Warszawa : Wydawnictwa Prawnicze PWN, 1997.

Slabek, H.: Inaczej o historii Polski : 1945-1989. Warszawa : Wilson, 2000.

Dudek, A.: PRL bez makijażu. Kraków : Znak, 2008.

Všechny zmíněné tituly se nachází ve fondu Národní knihovny ČR.