revize fondu

Text dotazu

V soucasne dobe u nas probiha revize fondu. Dle poslednich predpisu ma byt ukonceny rocnik u periodik zarazen do prirustkoveho seznamu.Pokud jsme jednotlive Vol. vazali - automaticky jsme zarazovali vazane periodika do prirustkveho seznamu. Z financnich duvodu periodika nevazeme a uzavrene vol. jsem nezarazovali do prirustkoveho seznamu. Je nutne ukonceny rocnik nevazanych casopisu zaradit do prirustkoveho seznamu? Jak nakladat s rocnikem u ktereho chybi jedno nebo dve cisla v ramci revize ? Dekuji za odpoved a radu.

Odpověď

Vážená paní kolegyně, neexistuje žádná povinnost knihařsky vázat monografie nebo periodika v knihovnách. Běžně se periodika ukládají i do krabic,do desek se stužkami apod. Znamená to tedy,že bez ohledu na způsob ochranného obalu jsou ucelené ročníky zapisovány do přírůstkového seznamu. Stejně tak jsou zapisovány i když chybí jedno nebo dvě čísla. Tento fakt je však třeba vyznačit v přírůstkovém seznamu, na titulní list 1.čísla a do informací pro čtenáře. Rozhodující pro zapsání do přírůstkového seznamu a tím i uchovávání starších ročníků ve Vaší knihovně je, zda titul odpovídá odbornému profilu Vaší knihovny a zda čtenáři a knihovna má zájem i na starších ročnících.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.02.2008 15:24

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu