Restaurátorství

Text dotazu

Doporučíte mi jakým postupem zrestaurovat železnou váhu a žehličky. Předměty jsou trochu zrezlé a zašlé. Jelikož se tímto oborem nezabývám (předměty jsou po babičce), uvítala bych, kdyby prostředky byly snadno dostupné. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobry den, presny postup, jak restaurovat zeleznou vahu a zehlicky, Vam doporucit nemohu. Z vlastni zkusenosti ale mohu rici, ze by mozna postacil tvrdy kartac (mozna drateny) nebo nejaka elektricka bruska a pak jemnejsi smirkovy papir na ocisteni rzi. Existuji i chemicke pripravky na odstraneni rzi, poradi ve vetsich prodejnach drogerie, barvy laky apod,.
Z nasich dostupnych zdroju Vam mohu dat nekolik odkazu, kde by Vami hledana problematika mohla byt vysvetlena. Jedna se napr. o tyto publikace viz prilohy.
Popřípadě se můžete obrátit napr. na poradnu pro kutily a zahradkare v poradu Receptar prima napadu, televize Prima nebo Jak na to, tusim televize CT1, Rady ptaka Loskutaka, myslim TV Nova. Existuje jiste i vic podobnych poradu nebo rubrik v ruznych periodikach. Napr. periodikum Udelej si sam nebo Polytechnicka kniznice - Udelejte si sami - edice, ktera vydava ruzne prirucky pri kutily, chatare a chalupare. Tam by mohl byt navod na opravu kovovych casti ruznych zarizeni a pristroju take. Prehled o tom ale blizsi nemame a prohlizeni jednotlivych cisel z nasi strany neni mozne.

Obor

Umění, architektura, muzeologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.02.2008 10:07

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu