Rešeršní služba

Text dotazu

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda věděcká knihovna nabízí rešeršní službu, tedy vyhledá soupis literatury na zadané téma (hesla, klíčová slova).

Pokud ano, jaká je cena této služby a jak dlouho vyhledání trvá (měsíc nebo déle?)

Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

rešeršní služby poskytuje speciální studovna (hlavní budova, 1. patro, po-pá 8-18 hod.) Nabízíme buď elektronické rešerše - hledáme společně se čtenářem ve studovně v dostupných sekundárních zdrojích, pokud to téma umožňuje, nebo klasické placené rešerše na smlouvu (je nutné vyplnit objednávací formulář), viz ceník knihovny http://svkpk.cz/pro-verejnost/cenik-sluzeb/. Za jeden záznam knihy, článku, stati v čj, aj apod. v ČSN ISO 690 účtujeme 5,- Kč. Lhůta pro zpracování klasické placené rešerše na smlouvu se odvíjí od charakteru dotazu, minimálně však 3 týdny a déle.

Více na stránkách studovny - http://svkpk.cz/pro-verejnost/prezencni-sluzby/specialni-studovna pod odkazem "služby". Smluvní formulář, který je možné poslat i elektronicky e-mailem (nejlépe však donést osobně), je dostupný v sekci "ke stažení". Formulář simuluje naše nejnutnější dotazy před zahájením služby, které pokládáme zájemci o službu při osobní návštěvě speciální studovny.