rešeršná služba k recepcii Heimito von Doderera v Čechách

Text dotazu

Dobrý deň,

píšem štúdiu o recepcii diela rakúskeho spisovateľa Heimito von Doderera v Čechách a na Slovensku. Ráb by som sa infomoval, či je možné nechať si vyhotoviť rešerš prekladov Doderera do češtiny ako aj článkov, ktoré o autorovi a jeho diele vyšli v Čechách. Pokiaľ sa v Čechách registrujú aj kvalifikačné práce - diplomové, dizertačné príp. habilitačné - zaujímala by ma recepcia aj v tomto type vedeckých publikácii.
Na koho by som sa mohol obrátiť so žiadosťou vypracovania takejto rešerše? Koľko by takáto rešerš stála?

Ďakujem za odpoveď!

Jozef Tancer
Filozofická fakulta Univerzity Komenského Bratislava

Odpověď

Vážený pane Tancere,

rešeršní služby poskytuje v NK ČR Oddělení referenčních a meziknihovních služeb. Jedná se o službu placenou podle času, který nad ni stráví knihovník – současně platná sazba je 80 Kč za každou započatou půlhodinu práce (viz Ceník placených služeb a poplatků NK ČR, http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/cenik/cenik#14), při objednávce je možné určit cenový strop. Rešerši je možné objednat osobně, poštou anebo faxem (+420 221 663 121), a to vždy pomocí objednávacího formuláře, který najdete na našich stránkách (http://www.nkp.cz/sluzby/res). V případě poštovní komunikace adresujte objednávku Oddělení referenčních a meziknihovních služeb NK ČR.

Ve Vašem zájmu je uvést v objednávce co nejpřesnější informace ohledně žádaných pramenů – včetně klíčových slov a časového vymezení těchto dokumentů. Rešerše zpracováváme dle dostupných informačních zdrojů NK ČR, tj. z elektronických a lístkových katalogů knihovny, tištených bibliografii, případně ze specifičtěji orientovaných databází NK ČR (článková databáze ANL, Česká národní bibliografie, databáze Kramerius). Nevyhledáváme v internetových zdrojích a repozitářích jednotlivých vysokých škol. Bohužel také nemáme přístup k vysokoškolským kvalifikačním pracím (nebyly-li vydány knižně nebo publikovány v odborných periodicích).

V případě jakýchkoli dílčích dotazů se na nás můžete obrátit na e-mailovou adresu reference@nkp.cz, případně i na telefonní číslo +420 221 663 161.