Rešerše - integrity of personality; Rorschach tests

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala na základní literaturu k pojmům integrity of personality; Rorschach tests. Nejlépe cizojazyčné zdroje a pokud existuje literatura ve které tyto dva pojmy korelují, jaké to jsou?

Odpověď

Dobrý den,

k nalezení cizojazyčných zdrojů k uvedeným tématům Vám doporučujeme především následující zdroje:

* katalogy na adrese http://aleph.nkp.cz/F/ - jedná se především o katalog Národní knihovny ČR (NKC)  a Souborný katalog ČR (SKC)

* Jednotná informační brána (JIB) http://www.jib.cz/

* licencované online databáze - tyto zdroje nabízí vyhledávání především článků z odborných zahraničních periodik, často jsou dostupná i nová čísla (tedy např. z letošního roku) a jejich přístup je u většiny případů již v plném textu. Pro představu o těchto zdrojích se můžete podívat na seznam databází, které nabízí NK ČR pro své uživatele, viz http://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju.

* dále je možné využít i volné vyhledávače typu Google Scholar - https://scholar.google.cz/

Ukázkou Vám uvádíme některé z vyhledaných dokumentů v Souborném katalogu ČR:

STORR, Anthony. The Integrity of the Personality. Harmondsworth: Penguin Books, 1966. 185 s. Pelican Books; A 603.

* obsah knihy http://web.flu.cas.cz/scan/323542028.pdf

Jediná kniha ze Souborného katalogu, která přímo obsahuje heslo "Integrity of Personality". Další tituly mají v obsahovém popisu klíčová slova typu osobnost, teorie osobnosti, psychologie osobnosti apod. Předpokládáme však, že i tyto knihy pro Vás budou užitečné.

* ENGLER, Barbara. Personality theories: an introduction. 9th ed. Australia: Wadsworth Cengage Learning, C2014. xxi, 504 s. ISBN 978-1-285-08886-0.

* SANDERS, Pete A. Person-centred therapy theory and practice in the 21st century. 1st publ. Herefordshire: PCCS Books, 2013. 28 s. ISBN 978-1-906254-68-1.

* FRIEDMAN, Howard S. a SCHUSTACK, Miriam W. Personality: classic theories and modern research. 5th ed. Boston: Pearson Allyn & Bacon, C2012. xxiii, 552 s. International edition. ISBN 978-0-205-05017-8.

* CHOCA, James P. The Rorschach inkblot test: an interpretive guide for clinicians. 1st ed. Washington, D.C.: American Psychological Association, C2013. vii, 281 s. ISBN 978-1-4338-1200-2.

* DE VOS, George A. a BOYER, L. Bryce. Symbolic analysis cros-culturally: the rorschach test. Berkeley: University of California Press, 1989. xiv, 531 s. ISBN 0-520-06086-5.

* EXNER, John E. The Rorschach: a comprehensive system. Volume 1, Basic foundations and principles of interpretation. 4th ed. Hoboken, N.J.: John Wiley & Sons, C2003. xvi, 680 s. ISBN 0-471-38672-3.

Výše uvedené tituly jsou dohledatelné v Souborném katalogu ČR, jejich obsah je popsán klíčovými slovy, přip. některé mohou být doplněny naskenovaným obsahem knihy. Knihami přímo nelistujeme a neprocházím tak podrobně jejich obsah. Z tohoto důvodu není možné určit, zda jedna kniha obsahuje obě požadovaná témata, pokud tak není uvedeno v katalogizačním záznamu. Nejlepší by tak bylo, pokud byste prošla knihy sama, jelikož Vy lépe znáte téma, které Vás zajímá a můžete tak subjektivně posoudit užitečnost knih pro Vaše potřeby.

Příkladem také uvádíme některé z vyhledaných odborných článků z licencovaných online databází:

* BYLE, K; HOLTGRAVES, T. Integrity Testing, Personality, and Design: Interpreting the Personnel Reaction Blank. Journal of Business & Psychology. 22, 4, 287-295, June 2008. ISSN: 08893268

* PREISS, M; KRÁMSKÝ, D; PŘÍHODOVÁ, T. MORÁLNÍ USUZOVÁNÍ A JEDNÁNÍ JAKO SOUČÁST INTEGRITY OSOBNOSTI. : MORAL REASONING AND ACTING AS A PART OF INTEGRITY. E-psychologie. 8, 2, 11-28, Apr. 2014. ISSN: 18028853.

* SIEGMAN, AW. A "CULTURE AND PERSONALITY" STUDY BASED ON A COMPARISON OF RORSCHACH PERFORMANCE. Journal of Social Psychology. 44, 2, 173-178, Nov. 1956. ISSN: 00224545.

* ZUBIN, J. THE PROBLEMS OF QUANTIFICATION AND OBJECTIFICATION IN PERSONALITY MEASUREMENT: A SYMPOSIUM. Journal of Personality. 17, 2, 141, Dec. 1948. ISSN: 00223506.

* Rorschach protocol. International Journal of Psychoanalysis. 94, 5, 947, Oct. 2013. ISSN: 00207578.

K dohledání uvedených titulů a především nalezení dalších, Vám doporučujeme výše uvedené zdroje - převážně Souborný katalog ČR a licencované online databáze, které Vám hodně mohou posloužit, pokud požadujete převážně zahraniční literaturu. Pokud nejste čtenářkou NK ČR, zeptejte se ve Vaší knihovně /případně pokud jste studentka, tak na vysoké škole/, zda-li mají některé z licencovaných online databází k dispozici.