Rešerše

Text dotazu

Dobrý den, velice Vás prosím o zaslání seznamu
literatury na téma vliv medii na deti, nasili v televizi a deti, sex v
televizi a deti, zejmena kdyby byla ceska a slovenska literatura, může být i
zahraniční v angličtině.

Odpověď

Dobry den,
reserse je seznam literatury na dane tema. Zhotoveni resersi je v Narodni knihovne CR sluzba placena, viz.
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_reserse.htm,
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm#14.
Reserse vypracovavame vetsinou z nasich volne dostupnych katalogu a databazi, na www.nkp.cz, katalogy a databaze, elektronicky katalog. Pro Vasi praci bych doporucila vyhledat (pomoci kombinaci klicovych slov) literaturu
- knihy v elektronickem katalogu, baze NKC, informace byste mohla ziskat i z clanku v ruznych periodikach, jejichz bibliograficke citace najdete v elektronickem katalogu, baze ANL (clanky v ceskych periodikach od r. 1991).

Doporucuji, abyste se napred sama podivala do nasich databazi (NKC, ANL) a zkusila si vyber literatury k Vami sledovane problematice najit sama. Ctenar Narodni knihovny CR muze vyuzit i plnotextovou clankovou databazi Anopress (s archivem 1996 - ), pristupnou v Referencnim centru nasi knihovny.
Placenou licenci na Anopress mohou mit i dalsi vetsi knihovny, odborne knihovny nebo knihovny vysokoskolske.
Pokud byste nechtela zkusit tento postup a zadala resersi vypracovat nam, prosim o prostudovani informaci o zadavani reserse http://www.nkp.cz/pages/sluz_res.htm. Zakazku zacneme zpracovavat az po obdrzeni zavazne objednavky a souhlasu, ze jste seznamena s cenikem NK CR.
Pokud pouzijete nami zpracovanou resersi do Vasi prace (bakalarska, diplomova aj.), potrebujeme i potvrzeni Vaseho vedouciho prace, ze souhlasi s tim, ze jste resersi, ktera je soucasti prace, nevypracovavala sama.