Řepka

Text dotazu

Zajímalo by mě, jestli je pravda, že se řepka někdy seje dvakrát do roka a pokud ano, z jakých důvodů.

Odpověď

Vzhledem k tomu, že existují dvě formy řepky – ozimá a jarní, lze v některých případech provést výsev řepky dvakrát do roka, a to jestliže dojde k vymrznutí porostu ozimé řepky a škody jsou natolik rozsáhlé, že je třeba přistoupit k zaorání porostu, je jednou z možností následný výsev řepky jarní. Pokud však máte na mysli výsev pouze jedné formy řepky, doporučuje se dodržovat minimální časový odstup od předchozí řepky 4 roky, tzn. na stejném pozemku nelze provést výsev jedné formy dvakrát do roka.