Renesační památky v okrese Příbram

Text dotazu

Dobrý den, prosím o seznam renesančních památek v okrese Příbram, které se dochovaly. Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
ucelený seznam všech renesančních památek v okrese Příbram jsme v žádném mám dostupném zdroji nenalezli.

Níže uvádíme památky, které zmiňuje kniha:
KUBEC, František. Renesanční sgrafitová bosáž ve středních Čechách. V Praze: Památkový ústav středních Čech, 1996. 128 s. ISBN 80-85094-55-X.

a výroční zprávy Národního památkového ústavu středních Čech:

Úplný seznam renesančních památek okresu Příbram by Vám mohli poskytnout pracovníci Národního památkového ústavu středních Čech:
http://www.npu.cz/pro-odborniky/pracoviste-npu/uop-strednich-cech/