Reliéf krajiny Strašicka (okr. Rokycany)

Text dotazu

Rada bych se zeptala na relief krajiny Strašicka (okres Rokycany).

Odpověď

Na téma reliéf krajiny Strašicka jsem do 48 hodin nenalezla žádný dokument z fondu SVK PK.

Upozorňuji, že pokud máte zájem o rešeršní služby Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, kontaktujte pracoviště speciální studovna 2.p., viz. http://www.svkpl.cz/bis2.htm. Rešerše jsou placenou službou, viz. ceník http://www.svkpl.cz/cenik.htm#spec.

Pokud vyjdeme z významu termínu "reliéf krajiny": "Reliéf terénu - tvar, členění zemského povrchu. Základní tvary představuje reliéf: rovinný, kovexní (vyvýšeniny, pahorky), konkávní (terénní deprese, doliny)." Citováno z: KREČMER, Vladimír a kol. Bioklimatologický slovník terminologický a explikativní. Praha : Academia,1980. s. 156. - signatura 1114189, pak odpověď na tento dotaz je částečně obsažena v mé odpovědi na Váš předchozí dotaz zaslaný do Ptejte se knihovny. Doporučuji prostudovat turistické mapy Rokycanska, publikace s tematikou zeměpisu a geologie Rokycanska (okrajově se informace tohoto typu objevuji i v průvodcích po Rokycansku) a monografie zabývající se obecnou geomorfologií či morfologií. Dokumenty z fondu SVK PK hledejte v katalozích http://aleph.svkpl.cz a http://katif.svkpl.cz/nris.

Obor

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

Okres

--

Knihovna

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni

Datum zadání dotazu

19.12.2007 09:31

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu