Relevantní zdroje na maturitní práci

Text dotazu

Dobrý den, čeká mě psaní maturitní práce. Téma mám Národní technická knihovna v Praze. A rád bych věděl nějaké relevantní zdroje, které by mi mohly pomoct při psaní.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

prohledali jsme elektronický katalog Národní knihovny, uvedené publikace by měly být u nás dostupné k prezenčnímu studiu:.

Jelikož nevíme, jakým obdobím historie Národní techniké knihovny (dříve pod názvem Státní technická knihovna) se zabýváte, sestavili jsme seznam sestupně chronologicky od nejnovější publikace:

1.            BRYCHTA, Roman et al. Národní technická knihovna = National Technical Library = Bibliothèque technique nationale = [Guo li ke xüe ji shu tu shu guan] = Biblioteca Técnica Nacional: 50°6'14.376"N, 14°23'26.613"E. [Praha]: Národní technická knihovna, [2009]. 189 s. ISBN 978-80-86504-19-3.

2.            ČERNÁ, Marie Ludmila, ed. Vzácné staré knihy ve Státní technické knihovně v Praze. 1. vyd. Praha: SPN, 1971. 344, [3] s., [76] s. obr. příl. Publikace státních vědeckých knihoven.

3.            DEWETTEROVÁ, Helena, ed. aj. Služby Státní technické knihovny v Praze. Praha: Ústředí vědeckých, technických a ekonomických informací - Státní technická knihovna, 1990. 44 s.

4.            Průvodce Státní technickou knihovnou: film natočený u příležitosti 280. výročí založení knihovny [videozáznam]. Praha: Státní technická knihovna, ©1998. 1 videokazeta (34 min.).

5.            HORÁKOVÁ, Věra. Seznam mikrograficky zpracovaných periodik ve fondu STK [Státní technická knihovna] v Brně za léta 1986-1990. Brno: Státní vědecká knihovna, 1991. 15 s. ISBN 80-7051-044-7.

6.            Knižní přírůstky Ústřední technické knihovny dopravy za... s interní přílohou Služební pomůcky. 2. pololetí 1990. Praha: Ústřední technická knihovna dopravy, 1990. 78 s.

7.            MAYERHÖFER, Heřman a MEDONOS, Sáva. Desetinný katalog Státní technické knihovny v Brně. Praha: Techn. dokument. středisko, 1949. 9, [1] s. Dokumentační aktuality; Sv. 10.

8.            Národní technická knihovna: stavba nové knihovny v areálu vysokých škol technických v Praze 6 - Dejvicích. Praha: Státní technická knihovna, 2001. [42] s. ISBN 80-86504-02-6.

9.            Národní technická knihovna: NTK = National Technical Library [online]. Praha: Národní technická knihovna, [2008?]- [cit. 2018-11-07]. Dostupné z: http://www.techlib.cz.

10.          Výroční zpráva Národní technické knihovny. Praha: Národní technická knihovna, 2010- . ISSN 1804-5464.

11.          NOVÁKOVÁ, Naďa a NOVÁK, Josef. Vyřazování knih a ostatních materiálů z knihovního fondu technické knihovny. Praha: ÚVTEI, 1969. 28 s. Metodické letáky St. techn. knihovny v Praze; č. 72.

12.          Průvodce po Státní technické knihovně v Praze. Praha: Státní technická knihovna, 1985. 56 s.

13.          RADOVÁ, Dagmar. Odborné jazykové slovníky a encyklopedie: Soupis z fondů Technické knihovny 1980 - 1993. 1. vyd. Brno: Moravská zemská knihovna, 1993. 160 s. ISBN 80-7051-075-7.

14.          Seznam časopisů objednaných do STK a vybraných vysokoškolských knihoven technického zaměření v roce ... Praha: Státní technická knihovna, 1993-1999. ISSN 1210-390X.

15.          Soupis periodik ve Státní technické knihovně v Praze do roku 1961: Systematický rejstřík. Praha: Státní technická knihovna, 1964. 142, [1] s.

16.          Státní technická knihovna: katalog: video: INVIK [CD-ROM]. Praha: Státní technická knihovna, ©1998. Požadavky na systém: Instalační program Acrobat Reader 3.01 včetně Search platformy Windows (16 i 32 bit) a Macintosh je v adresáři ACROREAD.

17.          Výroční zpráva Státní technické knihovny. Praha: Státní technická knihovna, [1999]-2007. ISSN 1212-6268.

18.          Státní technická knihovna v Praze pomáhá rozvoji vědy a techniky: Její činnost a služby: [Inf. publ.]. Praha: [nákl. vl.], 1963. 18, [1] s.

19.          ŠVASTOVÁ, Zuzana. Uživatelská konta a elektronické služby v INVIK STK. Praha: Státní technická knihovna, 1998. [8] s. ISBN 80-901287-8-5.

20.          ULBRICHOVÁ, Milada, ed. Průvodce po Státní technické knihovně v Praze. Praha: Státní technická knihovna, 1970. 80 s.

21.          VEJSOVÁ, Anna, ed. Využití prostředků výpočetní techniky ve Státní technické knihovně v Praze: Příprava mechanizace a automatizace s STK: Sborník. Část 2 a 3, Projekty a studie. 1. vyd. Praha: Státní technická knihovna, 1968. 231 s. Výměna zkušeností; Sv. 7.

Podívali jsem se ještě do fondu Národní technické knihovny (která s námi není nijak spojena):

SVOBODOVÁ, Mahulena. New library buildings in Europe: documentation 2012. Praha: Národní technická knihovna, 2012. ISBN 978-80-86504-25-4.

JANATA, Michal. Nesamozřejmost vědy a techniky: průvodce historickým fondem Národní technické knihovny v Praze jako pokus o dílčí syntézu. Praha: Malvern, 2013. ISBN 978-80-86504-30-8.

Doufáme, že vám uvedené tituly budou užitečné, případně se na nás znovu obraťte, pokud budete potřebovat dále poradit.