Reinhard Heydrich - krevní skupina

Text dotazu

Jakou krevní skupinu měl Reinhard Heydrich (A, B, 0 nebo AB)?

Odpověď

Dobrý den,

zjistit krevní skupinu Reinharda Heydricha kupodivu nebyl žádný problém, jelikož o operaci Anthropoid, stejně jako o samotné operaci zastupujícího říšského protektora po atentátu bylo vydáno nesčetně publikací a napsána spousta článků.

Během operace byla provedena přímá transfúze krve skupiny A. Dárcem této krve byl příslušník SS.

Během zpracovávání Vašeho dotazu jsme také narazili na zajímavý fakt, totiž, že příslušníci SS měli často vytetován typ své krevní skupiny na levé paži. Účelem tohoto tetování byla samozřejmě snadná identifikace krevní skupiny v případě potřeby krevní transfuze, ať už pro darování, nebo příjem. Svou krevní skupinu měl však voják uvedenou také na své vojenské známce, a v průkazu. 

 

Použité zdroje

• ČVANČARA, Jaroslav. Atentát. In: www.historickykaleidoskop.cz [online]. 2010. Dostupné z: http://www.historickykaleidoskop.cz/2-2007/atentat.html

• PONIKELSKÝ, Martin. "Reinhardův syndrom“ aneb záhada smrti protektora [online]. Dostupné z: http://www.csarim.cz/[…]/04ponikelsky.pdf

https://en.wikipedia.org/wiki/SS_blood_group_tattoo

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.10.2016 00:49

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu