registrace

Text dotazu

Dobrý den, je možno se registrovat do naší národní knihovny elektronickou cestou? Potřebuji se dostat do licencovaných databází knihovny. Jinak jsem členem vědecké knihovny v Ostravě, ale pravděpodobně mi to asi ted nepomůže? Děkuji

Odpověď

Dobrý den, pro přístup k licencovaným elektronickým zdrojům, které si Národní knihovna předplácí, je nutné mít platný čtenářský průkaz NK ČR. Tento průkaz se vydává pouze za osobní přítomnosti uživatele, který musí vyplnit evidenční list, předložit platný průkaz totožnosti a složit registrační poplatek (na 1 rok 100,- Kč + 10,- Kč za vystavení průkazu). Průkaz se také vydává s fotografií držitele, která se provádí digitálním fotoaparátem přímo v NK ČR.

Licencované databáze mohou registrovaní uživatelé využívat přímo ze studoven Národní knihovny, většina z nich (zejména online databáze) je však také dostupná přes vzdálený přístup (neváže se na počítače NK ČR, přístup možný odkudkoli po přihlášení pomocí údajů ze čtenářského průkazu).
Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě má však také k dispozici řadu databází (http://www.svkos.cz/ - odkaz E. inf. zdroje), mnoho z nich se shoduje s nabídkou NK ČR. Pokud jste tak ještě neučinila, bylo by dobré si seznam projít, třeba databáze, které potřebujete, zpřístupňuje i MSVK Ostrava.

Na následujících stránkách naleznete podrobnější informace o službách NK ČR:
* Registrace -
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Jak_to_tady_chodi&submenu3=98
* Přehled licencovaných online db -
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3
* Přehled db na CD-ROM -
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Licencovane_baze_na_CD-ROM&submenu3=105
* Vzdálený přístup NK ČR -
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Licencovane_online_databaze&submenu3=104
* Ceník placených služeb a poplatků NK ČR - http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

22.01.2009 10:59

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu