Registr či databáze ke zjištění svého majetku

Text dotazu

Dobrý den, slyšel jsem od známého, že nedávno prý v nějakých zprávách v televizi upozorňovali na to, že existuje nějaký registr či databáze, do kterých mohou lidé nahlédnout a zjistit si, jestli nemají nárok na nějaký majetek (restituce, dědictví, jiné). Zdůrazňovali tam, že existuje spousta lidí, kteří něco vlastní či má na něco nárok, ale vůbec o tom neví. Zajímalo by mě, jak se takový registr či databáze jmenuje a kde lze do toho nahlédnout. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

zřejmě se jedná o seznam „Nedostatečně určitě identifikovaní vlastníci“, který na svých stránkách zpřístupňuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (http://www.uzsvm.cz/nedostatecne-urcite-identifikovani-vlastnici-2140-0-85/). Zprávu vztahující se k tomuto seznamu přinesla TV NOVA, na jejímž serveru také příslušný článek naleznete. Článek kromě podrobnějších informací nabízí i jednoduchou aplikaci pro vyhledávání přímo v seznamu (http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/na-vasi-strane/aplikace-napisete-jmeno-a-zjistite-zda-vam-nepatri-zapomenuty-majetek.html).

 

Obor

Právo

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.09.2015 10:25

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu