regionální periodika v Pardubickém kraji

Text dotazu

Dobrý den!

Snažím se dobrat k informaci, kde najít seznam regionálních periodik v Pardubickém kraji. Věřím, že v krajské knihovně by takový seznam mohl být. Moc prosím, jak se dá k takovému dokumentu dostat?

Odpověď

Dobrý den,
ano jste na správné adrese. Veškeré informace naleznete v regionální
studovně naší knihovny v přízemí.
Pokud by Vám stačilo nalézt regionální periodika, která v současnoti máme v našem fondu, stačí si je vyhledat v našem on-line katalogu. (postup: vyhledávání, podrobné vyhledávání, dole pole formát-zatrnout seriály, do vyhledávacího políčka
zadat kořen slova pardub* a OK) Vyhledává Vám to asi stovku periodik, které
se vzahují k regionu Pardubického kraje a jsou v našem fondu.Po rozkliknutí
záznamu o konkrétním periodiku naleznete i bibliografické a nakladatelské
údaje.
Pokud chcete informace i o dřívěji vycházejících periodikách a podrobnější
informace, stavte se u nás. Dále bych Vám doporučila publikaci: "Česká
retrospektivní bibliografie-časopisy České republiky" 4. díly - od Jaromíra
Kubíčka. Tu budou mít i v jiných knihovnách.

Za Krajskou knihovnu v Pardubicích
Dana Bošková