Regionální periodika okresu Hradec Králové

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se informovala, jaké lokální časopisy vč. historických vycházely a vychází v okrese Hradec Králové.

Odpověď

Regionálních periodik v okrese Hradec Králové vycházelo a vychází opravdu nepřeberné množství a není v našich silách Vám je zde všechny vypsat. Podrobný výčet novin a časopisů vycházejících ve východních Čechách v letech 1650 - 1945 byste našla v knize  Malina, Jiří - Lesák, Vladimír. Bibliografie novin a časopisů východních Čech v letech 1650-1945.  1. vyd. Hradec Králové : Vysoká škola pedagogická, 1998. 80 s. Dále můžete nahlédnout do publikace Katalog periodik nevládních neziskových organizací působících v regionu Hradec Králové.  1. vyd. Hradec Králové : Občanské poradenské středisko, 2001. 51 s. ISBN 80-902749-3-5. Podrobný výčet regionálních periodik ve fondu Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové naleznete v tomto článku: Novotná, Ivana, Vavrová, Blanka. Regionální periodika ve fondech SVK. In: U nás, 10.10.2005, Roč. 15, č. 3, s. [6-13]. Všechny tyto publikace jsou k dispozici v naší knihovně. Otevřeno máme od pondělí do pátku od 9:00 do 18:00 a v sobotu od 8:00 do 12:00.
V příloze Vám také zasílám seznam regionálních periodik z našich fondů, v závorce jsou uvedené ročníky, které zde máme k dispozici. Dále Vám posílám seznamy regionálních periodik, které již zpracovaly kolegyně jako registrované dotazy.