Reference management software

Text dotazu

Dobrý den.
Chtěl bych si do svého počítače ukládat rešerše z přečtené lékařské literatury a uložené informace pak podle potřeby vyhledávat.K tomu bych potřeboval někde koupit odpovídající program.Nemohli byste mi v tom poradit či dát odkaz jinam?
Děkuji.

Odpověď

Dobry den,

domnivame se, ze mate na mysli program, ktery se v anglicte oznacuje jako reference manager, reference management software. V cestine se pouziva pro tento typ programu nekolik spojeni, napr. sprava citaci, management citaci, citacni software nebo citacni manager. Obecnou charakteristiku techto programu uvadi napr. clanek z roku 2004 (http://www.ikaros.cz/node/1808) vcetne popisu jednotlivych produktu, odkazu na domovske stranky a srovnani funkcnosti. Dalsi informace muzete nalezt i na http://knihovna.fss.muni.cz/KnihovnaFSS/Soubory/ds-citacnisw.ppt. Programum pro spravu citaci se venuje i nekolik clanku ve Wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/Reference_management_software, srovnani jednotlivych programu - http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_reference_management_software).
Z licencovanych databazi, ktere ma NK CR k dispozici, je velmi casto moznost ulozit vybrane zaznamy napr. do programu RefWorks nebo EndNote, tyto programy vsak patri mezi placene. Ve vyse zminenych clancich je uvedeno i velke mnozstvi volnych programu pro spravu citaci.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.08.2008 08:56

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu