recenzovaný časopis

Text dotazu

Dobry den, mohla bych prosim pozadat o definici (pokud mozno oficialni) "recenzovaneho casopisu", vcetne toho, "jak casto musi takovy casopis vychazet, jake slozeni ma mit redakcni rada, jak se recenzuji jednotlive studie (1x, 2x...), kdo by mel byt recenzentem"? Dekuji mnohokrat.

Odpověď

Dobrý den,
po konzultaci s kolegyní, hlavní redaktorkou časopisu Knihovna, doktorkou A. Machovou, bychom doporučili Vaší pozornosti stránky http://www.vyzkum.cz , kde Rada pro výzkum a vývoj ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci legislativních předpisů řeší i tuto problematiku "recenzovaných časopisů" v souvislosti tzv. druhy výsledků a vývoje pro účely Informačního systému VaV a podmínkami zařazení příspěvků v těchto periodikách do národní databáze výsledků RIV, např.:
 
 http://www.vyzkum.cz/FrontClanek.aspx?idsekce=29415

"Recenzované" je zde definováno takto: "Recenze (recenzování) je posuzovací řízení, jímž vědecká práce (nebo obecně vědecké dílo, ev. umělecké dílo) prochází před jeho vydáním, přičemž do konečné zveřejněné verze jsou připomínky recenzentů (posuzovatelů) zapracovány. Požadavek na recenzování se vztahuje k druhům výsledků J, B, C a D. Recenzovaná publikace (kniha ,sborník, článek, časopis) znamená, že k předloženému článku (knize,
kapitole) byl vypracován po jeho přijetí do redakce (nakladatelství) posudek, na jehož základě autor své dílo upraví a poté dojde k jeho vydání."

Podrobnější informace o podmínkách, které musí recenzovaný časopis splňovat, Vám jistě poskytne Rada pro výzkum a vývoj: rvv@vlada.cz .

Základní vymezení dostanete např. ve vyhledávači Google, když zadáte

define:refereed journal

dále např.:

http://guides.library.illinois.edu/peerreview

http://en.wikipedia.org/wiki/Peer_review

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

28.12.2007 16:56

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu