recenzované časopisy

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné získat informaci o tom, které odborné časopisy z technických oborů (zejména stavebnictví, chemie, lesnictví, zemědělství) vydávané v ČR jsou recenzovány.

Odpověď

Dobrý den, problematikou recenzování časopisů se mj. zabývá Rada výzkumu a vývoje ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Na stránkách Výzkumu a vývoje se nám však podařilo nalézt pouze seznam časopisů nerecenzovaných, http://www.vyzkum.cz/FrontClanek.aspx?idsekce=32950 . Pro získání podrobnějších informací proto můžete zkusit konktaktovat přímo Radu pro výzkum a vývoj, email: rvv@vlada.cz.

Existuje také placená databáze Journal Citation Reports, která je součástí rozhraní Web of Knowledge. Jedná se o souhrnnou polytematickou databázi (retrospektiva 1998-2005), která  zpřístupňuje údaje pomáhající vyhodnocovat a porovnávat odborné vědecké časopisy, uvádí také nejčastěji vyžadovaný index - Impact factor. Přehled institucí, které mají k této databázi přístup, naleznete na adrese
http://www.infozdroje.cz/infoinstituce.php?pr_id=113 .

Dále můžete oslovit i knihovny zaměřené na obory, které Vás zajímají, zda by Vám neposkytly potřebné informace.

stavebnictví - Státní technická knihovna - http://www.stk.cz, reference@stk.cz; Ústřední knihovna Fakulty stavební a Fakulty architektury ČVUT, http://knihovny.cvut.cz/sluzby/fsv/index.html

chemie - Ústřední knihovna Vysoké školy chemicko-technologické, http://knihovna.vscht.cz/

lesnictví, zemědělství - Zemědělská a potravinářská knihovna ÚZPI, http://www.knihovna.uzpi.cz/, která má službu podobnou Ptejte se knihovny s názvem Infopult, http://www.agronavigator.cz/ptejte_se.asp .

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

30.01.2008 11:24

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu