Recenze Vaculíkovy sekery

Text dotazu

Dobrý den,

 Píši do školy jakýsi referát o knize "Sekyra" od Ludvíka Vaculíka a paní profesorka mě vysloveně odkazovala na recenze Jiřího Opelíka a Jana Procházky. Tyto recenze však nemohu nikde dohledat (ani v bibliografii české lit. vědy atp.). Myslím, že by se měly vyskytovat v knižních publikacích. Mohli byste mi prosím poradit, kde dál bych měla hledat, abych zjistila názvy publikací ve kterých se recenze vyskytují?

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

pro začátek bychom doporučili konzultaci s profesorkou, která Vám jistě poskytne údaje nutné pro nalezení požadovaného zdroje (obvykle autor, název statě, rok vydání, periodikum). Zejména název statě je zásadní. Můžete samozřejmě zkusit vyhledávat dle autora, ale je pravděpodobné, že v žádné databázi nebudou uvedeny všechny publikované stati.

V případě Jiřího Opelíka by se mohlo jednat o tuto práci:

OPELÍK, Jiří. Nenáviděné řemeslo: výbor z kritik 1957-1968. První vydání. Praha: Československý spisovatel, 1969. 223 stran.

Bez přesnějších údajů toto není možné potvrdit.

Použité zdroje

https://www.ludvikvaculik.cz

OPELÍK, Jiří. Nenáviděné řemeslo: výbor z kritik 1957-1968. První vydání. Praha: Československý spisovatel, 1969. 223 stran.