razítka v knihách

Text dotazu

Dobrý den, asi nejsem zdaleka sama, koho zajímá, PROČ se dává razítko na stranu 17??? Vím, že to platí snad od doby Rakouska - Uherska... Ale proč právě na tuto stranu?
Děkuji!

Odpověď

Dobrý den,

Máte pravdu, že  odpověď na tento dotaz zajímá více lidí. Na obdobný dotaz jsme již několikrát odpovídali.

Přeposíláme odpověď na poslední podobně znějící dotaz:

Dobrý den,

dotaz, který jste nám poslal, jsme už před časem zodpovídali, viz uložiště dotazů (archiv) PSK, odkaz níže http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/2007-2009/razitkovani-knih/?searchterm=stránka 17 .

Na doplnění minulé odpovědi: klasický vydavatelský arch  má 16 stran;  první arch je označen na rubu titulního listu a další pak na straně 17. V Národní knihovně ČR se knihy označují, kromě rubu titulního listu, na straně 11, 111. V podstatě to  není stanoveno  zákonem, ale určitá pravidla to  má. V Národní knihovně byla zvolena strana 11, 111, aby se prý odlišila výlučnost této knihovny.

Problematika zajímá víc lidí, pro odlehčení stojí za přečtení zajímavé rozjímání nad čísly, viz  http://kjuu.blog.tyden.cz/clanky/4250/sedmnact.html.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

30.05.2013 13:47

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu